orders@graffitistudio.pl             +48 32 661 01 30

WRÓĆ DO BLOGA

Płyty czołowe do urządzeń elektronicznych na zamówienie – jaki rodzaj i technologię wybrać?

płyty czołowe do urządzeń elektronicznych, płyty czołowe na zamówienie

Wykonanie w odpowiedni sposób płyt czołowych do urządzeń elektronicznych dla branży RTV/AGD maksymalnie podnosi funkcjonalność produktu i odpowiada za jego walory estetyczne. Jaki rodzaj i technologię wybrać, by zadbać o najwyższą jakość tych elementów? Czy płyty czołowe na zamówienie to dobre rozwiązanie? 

 

Płyty czołowe do urządzeń elektronicznych

 

Płyty czołowe do urządzeń elektronicznych są elementami najczęściej wykonanymi z materiałów samoprzylepnych. Przy składaniu zamówienia warto wziąć pod uwagę fakt, że płyta czołowa to jeden z pierwszych elementów, z którym styka się konsument, dlatego tak ważna jest najwyższa jakość wydruku i zastosowanie materiałów wytrzymałych na różne warunki np. wilgotność, wysoką temperaturę, promienie UV oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto na życzenie klienta umożliwiamy włączenie dodatkowej ochrony za pomocą elementów uszlachetniających, która zapobiega przetarciom, dopasowane wycięcia i transparentne okienka na przyciski.

 

Co więcej, Drukarnia Graffiti realizując zamówienie na płyty czołowe do urządzeń elektrycznych, oferuje nie tylko precyzyjne wykonanie zlecenia, ale także jego przygotowanie zgodne z koncepcją klienta. Dopiero po jej szczegółowym omówieniu i zaakceptowaniu przechodzimy do dalszych etapów pracy.

 

Sprawdź również inny artykuł, który przybliży Ci tę metodę druku:  Sitodruk a druk cyfrowy

 

Płyty czołowe – jakie możliwości zapewnia sitodruk?

 

Sitodruk jest metodą, która umożliwia precyzyjny wydruk płyt czołowych do urządzeń elektronicznych. Kluczowe zadanie w przypadku sitodruku odgrywa specjalne stworzone sito, które umożliwia stworzenie wzoru na indywidualne zamówienie, a następnie błyskawiczne przełożenie go na wybraną powierzchnię. Co najważniejsze, specjalnie wykonana siatka umożliwia precyzyjne przetłoczenie farby, a tym samym zachowanie wysokiej jakości każdej kopii.

 

Największą zaletą wydrukowania płyt czołowych urządzeń elektronicznych metodą sitodruku jest jego trwałość, dlatego to najkorzystniejszy wybór dla branży RTV/AGD. Materiał znakowany tą metodą nie traci swojej czytelności nawet pod wpływem ulewnego deszczu, wysokiej temperatury i promieni UV, a także czynników mechanicznych np. intensywnego ścierania pod wpływem wielokrotnego dotyku. Płyty czołowe na zamówienie w Drukarni Graffiti mogą mieć rozmaite kolory, co pomaga z łatwością dostosować design nadruku do wybranego urządzenia.

 

Poznaj szczegóły naszej oferty: druk paneli kontrolnych i płyt czołowych

 

Kompleksowa realizacja – płyty czołowe na zamówienie

 

Realizacja płyt czołowych za zamówienie to niezwykle złożony proces, który opiera się między innymi na odpowiednio zautomatyzowanej kontroli jakości na poszczególnych etapach produkcji. Kontrolę stosuje się w celu monitorowania zgodności produkowanych elementów z przyjętymi na rynku aktualnymi procedurami. Pozwala ona wykryć, a następnie wyeliminować niedociągnięcia, które mogą pojawić się na wczesnych etapach produkcji.

 

Co więcej, w przypadku wydruku płyt czołowych do urządzeń elektronicznych restrykcyjna kontrola jakości ma niebywałe znaczenie. Pozwala uniknąć nie tylko późniejszych problemów i reklamacji, ale przede wszystkim pozwala na:

  • szybkie wykrycie wad fabrycznych, 
  • rozpoznanie obszaru powstawania błędów i wdrożenie prac nad ich błyskawiczną eliminacją.

 

Na podstawie analizy, która wynika z takich raportów, błędy są usuwane, co wpływa na poprawę jakości i wydajności projektu. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania klient będzie zadowolony, ponieważ otrzyma produkt zgodny nie tylko ze wszystkimi obowiązującymi zasadami na rynku poligraficznym, ale także swoimi oczekiwaniami.

 

Korzystamy z zaawansowanych technicznie rozwiązań i realizujemy Politykę Jakości. Podstawą naszych zasad jest na bieżąco aktualizowany system Zarządzania Jakością, zgodny z wymogami normy PN-EN ISO 9001:2015.

 

Kontrola produkcji płyt czołowych do urządzeń elektronicznych

 

Kontrola procesu płyt czołowych na zamówienie odbywa się w kilku etapach. Pierwszym z nich jest wizualne porównaniu z fizycznym wzorcem, który otrzymujemy od klienta lub z produkcji samoprzylepnej. Produkt zostaje sprawdzony pod kątem graficznym z obrazem podpiętym do karty produktu w systemie informatycznym.

 

Kolejnymi etapami są:

  • sprawdzenie poprawności i intensywności koloru z użyciem spektrometru, 
  • sprawdzenie pozycji oraz wymiarów na gotowym produkcie za pomocą zautomatyzowanego procesu wizyjnego,
  • wykonanie testów trwałości nadruku i przyczepności farby do nadrukowanego podłoża za pomocą siatki napięć, testu ścierania i odporności na czynniki chemiczne.

 

Inne testy, które wykonujemy, są wskazane przez odbiorcę. Po wykonaniu wszystkich testów następuje zwolnienie druku do produkcji seryjnej, a w niektórych przypadkach – zablokowanie.

 

Po przejściu wielu etapów kontrolnych w czasie produkcji oraz pakowania gotowego wyrobu przenosi się wszystkie produkty do magazynu pośredniego pod nadzorem działu Kontroli Jakości. Specjalista dokonuje pełnej analizy losowo wybranych produktów. Zaczynając od poprawności graficznej, przez szczegółowe dokonanie pomiarów, sprawdzenie kolorystyki, aż po sposób pakowania i zgodności ilościowej.

 

Po odpowiednim oznakowaniu materiałów, płyty czołowe do urządzeń elektronicznych, zostaną przekazane na główny magazyn wysyłkowy.

 

Utrzymanie ciągłości łańcucha dostaw

 

Opisane w dużym skrócie etapy kontrolne mają na celu utrzymanie ciągłości łańcucha dostaw i poprawę bezpieczeństwa. Dbamy o to, by zamówione u nas indywidualne projekty były w stu procentach zgodne z wymaganiami klienta i wyróżniały się najwyższą jakością. Wykonywana przez specjalistów kontrola jakości przyczynia się także do wzrostu świadomości oraz odpowiedzialności wśród pracowników. Ma to zasadniczy wpływ na usprawnienie procesów produkcyjnych.

 

Wpływa to na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów i otrzymanie najwyższej jakości produktów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji. Procedury kontrolne stają się jeszcze ważniejsze, ponieważ nieustannie inwestujemy w nowoczesne technologie i doskonalimy systemy kontroli jakości.

 

Sprawdź również inne artykułu, które pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie:

 

Rodzaje płyt czołowych do urządzeń elektronicznych

 

Panele frontowe i płyty czołowe na zamówienie typu in-mold bardzo często stosuje się w przemyśle motoryzacyjny przy produkcji elementów, które odpowiadają za estetykę wnętrza samochodów. Tym sposobem wykonuje się elementy desek rozdzielczych lub listwy ozdobne imitujące drewno, metale lub carbon.

 

Proces tworzenia rozpoczyna się dopiero po otrzymaniu gotowych wtrysków. Kolejnym krokiem jest zadrukowanie paneli od tylnej strony. W ten sposób zapewniamy produktom dodatkową ochronę. Nadruk wykonujemy za pomocą farb rozpuszczalnikowych odpornych na czynniki zewnętrzne. Niektóre elementy pozostają niezadrukowane, a jedynie pokryte bezbarwnym lakierem. W ten sposób powstają okienka nazywane “window panel”, pod którymi znajdują się wyświetlacze i ekrany LCD.

 

Panele foliowe, czyli tzw. Inlay Panel, Decor Panel od lat są popularne w dużych i małych urządzeniach AGD oraz sprzętach elektrotechnicznych. Ten typ paneli występuje w płaskiej formie lub takiej, która ma niewielkie przetłoczenia. Podobnie jak „window panele” mają na celu ochronę wyświetlaczy, diod i innych elementów elektroniki. Wyróżniają się elastycznością, umożliwiają wywołanie nacisku na schowane pod nimi mikrostyczniki odpowiedzialne za sterowanie urządzeniem. Zadruk tego typu arkuszy również wykonuje się za pomocą sitodruku. W przypadku przetłoczeń stosuje się dodatkowo specjalnie przygotowaną pracę z wykorzystaniem podgrzewanej matrycy i patrycy.

 

Elementy dekoracyjne na płytach czołowych na zamówienie

 

Elementy dekoracyjne płyt czołowych do urządzeń elektronicznych, które przygotuje dla Ciebie Drukarnia Graffiti, są funkcjonalne i estetyczne. Dzięki temu podkreślą design urządzenia. Umożliwiamy dodatkowo wybór dowolnego koloru i fontu na życzenie klienta.

 

Podsumowanie: Płyty czołowe do urządzeń elektronicznych w Graffiti

 

Jeżeli poszukujesz wiarygodnego partnera biznesowego, który stworzy wysokiej jakości płyty czołowe na zamówienie, zapraszamy do kontaktu.

 

 

 


graffiti studio zespół

GRAFFITI

Zespół

Od 2011 roku tworzymy z firmą Etisoft Sp. z o.o. grupę, która spełnia wszelkie oczekiwania klientów związane z jakością oraz wszechstronnością. Jesteśmy ekspertami w obszarze sitodruku oraz druku cyfrowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij: