orders@graffitistudio.pl             +48 32 661 01 30

WRÓĆ DO BLOGA

Druk wysokonakładowy — kiedy o nim mówimy i jak wybrać drukarnię wysokonakładową?

druk wysokonakładowy

Planując wybór drukarni wysokonakładowej, warto szczegółowo przemyśleć zarówno względy techniczne, wizualne, jak i związane z zachowaniem ciągłości łańcucha dostaw. Dokładna analiza pomoże Ci w przyszłości uniknąć potencjalnych dodatkowych kosztów oraz opóźnień. Na co zwrócić szczególną uwagę? Kiedy mówimy o druku wysokonakładowym? Zapraszamy do lektury.

 

Drukarnia wysokonakładowa, czyli jaka?

 

Druk wysokonakładowy wyróżnia się przede wszystkim dużą powtarzalnością oraz ilością arkuszy, które należy wykonać w bardzo krótkim czasie. Najczęściej stosuje się ją w przypadku różnorodnych druków użytkowych dla firm z branży Automotive, RTV czy AGD.  Dotyczy to między innymi elementów, które wchodzą w skład kompletnego produktu spakowanego do sprzedaży. Druk wysokonakładowy sprawdza się więc w przypadku kart gwarancyjnych czy instrukcji dla nowej serii produktów AGD czy RTV. Podczas realizacji takich zamówień należy zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na najwyższą jakość wykonania, powtarzalność wzorów, a także terminowość. 

 

Stosowana metoda druku zależy przede wszystkim od rodzaju produktu, który jest przedmiotem zlecenia. Sitodruk sprawdza się doskonale w przypadku druku płyt czołowych czy paneli frontowych, a także wysokiej jakości etykiet. Jeżeli zdecydujesz się na druk wysokonakładowy instrukcji obsługi, kart gwarancyjnych czy ulotek, optymalnym wyborem może okazać się druk cyfrowy i offsetowy. W przypadku wątpliwości warto zwrócić się o poradę do specjalistów. W Drukarni Graffiti stawiamy przede wszystkim na kompleksową obsługę i jakość realizacji.

 

Druk wysokonakładowy dla branży elektronicznej i Automotive

 

Wytrzymałe i czytelne etykiety odgrywają kluczową rolę w branży elektronicznej i Automotive, rozpoczynając od etykiet informacyjnych, produktowych, tabliczek znamionowych aż po oznaczenie komponentów występujących w łańcuchu dostaw. Czytelność takich druków wpływa przede wszystkim na bezpieczeństwo oraz prawidłowe użytkowanie produktów.  

 

Błędy popełnione na etykiecie mogą pociągać za sobą poważne konsekwencje finansowe dla producenta oraz dostawcy. Jeżeli kod kreskowy na etykiecie jest niewyraźny, wówczas może to spowodować błędny odczyt na taśmie produkcyjnej. Co ważne, etykiety muszą również spełniać kryteria określone przez normy Unii Europejskiej. 

 

Równie ważna jest także jakość etykiet produktowych w przypadku branży RTV/AGD. Ich czytelność pomaga przede wszystkim sprzedawcom i producentom w dostępie do niezbędnych informacji, a także mają pozytywny wpływ na rozpoznawalność marki na rynku. Dobrze zaprojektowane etykiety mogą zawierać także informacje o potencjalnych promocjach, podnoszą jego estetykę za pomocą ciekawej palety kolorystycznej, a co najważniejsze – skutecznie przekazują jego przewagę nad konkurencją. 

 

Zarówno etykiety dla branży elektronicznej, jak i Automotive muszą być przede wszystkim czytelne i trwałe ze względu na kontakt z różnymi czynnikami (promienie UV, strumienie wody pod ciśnieniem, wysoka temperatura, smar i ostre chemikalia). Etykiety, gdy nie są przystosowane do tak trudnych warunków, mogą szybko ulec uszkodzeniom i stać się nieczytelne.

 

Drukarnia wysokonakładowa powinna zapewniać klientom przede wszystkim wysoką jakość oraz czytelność. Nasi specjaliści pomogą Ci spełnić te kryteria. Jedną z metod, które wprowadzamy, jest sitodrukowy druk wysokonakładowy – doskonale sprawdzający się w branży elektronicznej i Automotive. 

 

Zapewniamy naszym klientom wsparcie na każdym etapie projektu – od wstępnego planowania, po wybór wysokiej jakości materiałów, aż po realizację i dostawę wybranych przez Ciebie komponentów. Co więcej, jesteśmy bardzo elastyczni we współpracy. Dla klientów, z którymi współpracujemy w perspektywie długoterminowej, oferujemy między innymi cykliczną realizację także mniejszych zamówień.

 

Drukarnia wysokonakładowa zapewnia między innymi:

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając drukarnię wysokonakładową?

 

Decydując się na współpracę z drukarnią wysokonakładową, należy zwrócić uwagę nie tylko na koszty, ale również wprowadzenie nowych technologii podczas realizacji projektów. Największą zaletą wyboru Drukarni Graffiti jest wysoko wyspecjalizowany dział sitodruku, który sprawdza się doskonale przy realizacji zamówień przemysłowych.  

 

Druk wysokonakładowy odbywa się za pomocą przetaczania farb do siatki z drobnymi oczkami tzw. matrycy sitodrukowej. Podczas drukowania część z oczek jest zamknięta, co pozwala na precyzyjne odzwierciedlenie wzoru. Jako jedno z niewielu przedsiębiorstw w Polsce w branży poligraficznej, jesteśmy w stanie zagwarantować między innymi drukowanie paneli kontrolnych według indywidualnego projektu klienta. Ponadto wszystkie druki są zgodne z restrykcyjnymi normami ISO 9001

 

Kolejną zaletą naszej drukarni wysokonakładowej jest zwracanie szczególnej uwagi na detale, czyli estetyka łączeń i schemat dziur montażowych, wysokiej jakości projekt, wykonanie funkcjonalnych nakładek językowych. 

 

Sprawdź również artykuły, które pomogą Ci wybrać właściwą technologię:

 

Druk wysokonakładowy metodą sitodruku

 

Druk wysokonakładowy, o czym wspominaliśmy już w poprzednich akapitach, oznacza przygotowanie dużej ilości kopii arkuszy w jak najkrótszym czasie przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości wydruku. 

 

Do największych zalet sitodruku w przypadku druku wysokonakładowego należy jego trwałość w przypadku trudnych warunków atmosferycznych i mechanicznych: wysoka temperatura, promienie UV i kontakt z chemicznymi substancjami w branży Automotive.

 

Technika sitodruku jest realizowana przy pomocy nowoczesnych maszyn, w których stosuje się bezpieczne dla środowiska farby rozpuszczalnikowe dodatkowo wzmacniane technologią UV. 

 

Kiedy warto zdecydować się na cyfrowy druk wysokonakładowy?

 

Odpowiedź na powyższe pytanie wcale nie jest jednoznaczna.  Podejmując tę decyzję, powinieneś w pierwszej kolejności uwzględnić specyfikę Twojego zamówienia i planowaną ilość kopii. Druk wysokonakładowy wykonywany za pomocą metody cyfrowej wpisał się w branżę poligraficzną jako jedna z alternatyw druku offsetowego. Sprawdzi się ona również w przypadku konieczności przygotowania materiałów użytkowych takich jak: instrukcje obsługi, karty gwarancyjne czy też ulotki. Wydruki są dostępne zazwyczaj jeszcze tego samego dnia, a w sytuacjach o wysokim priorytecie – po kilku minutach. 

 

Ostatecznie wybór właściwej metody druku zależy nie tylko od nakładu, ale również rodzaju druku, jakiego potrzebuje klient.

 

Drukarnia Graffiti — zaufaj ekspertom!

 

Jeżeli planujesz złożenie zamówienia o dużej powtarzalności, wybierz spersonalizowaną ofertę druku wysokonakładowego, którą przygotują dla Ciebie nasi specjaliści z Drukarni Graffiti. Od 2011 roku przynależymy do grupy Etisoft, co pozwala nam zagwarantować klientom dostęp do najnowocześniejszych urządzeń poligraficznych. Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości, jesteś w dobrym miejscu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

 

 


graffiti studio zespół

GRAFFITI

Zespół

Od 2011 roku tworzymy z firmą Etisoft Sp. z o.o. grupę, która spełnia wszelkie oczekiwania klientów związane z jakością oraz wszechstronnością. Jesteśmy ekspertami w obszarze sitodruku oraz druku cyfrowego.

 

 

“>

 

 

 

Udostępnij: